עיריית חיפה תומכת בתנופת הבנייה החדשה במורדות הכרמל

מצב העניינים במדינתנו כרגע מייצר התנהלות מוזרה בנוגע למיזמי בנייה בשטחים עירוניים. יזמים אשר בבעלותם שטחים המיועדים לבנייה רוויה רשאים להגיש תכניות בנייה לוועדות המקומיות, אף שלעתים אינן עומדות בקנה אחד עם תכניות המתאר העירוניות, עובדה המייצרת עיכובים נוספים בביצוע בתוך מערכת בירוקרטית סבוכה ממילא.

עיריית חיפה תומכת בתנופת הבנייה החדשה במורדות הכרמל

הצורך המתמיד בבניית יחידות דיור חדשות בערים ובכלל מייצר לא מעט כאבי ראש למקבלי ההחלטות. אם נניח בצד לרגע את פרק הזמן הארוך הנדרש להקמתו של פרויקט עד לאישורו בדרגים השונים, נבין כי בשטח מתקיימת לה בעיה רצינית נוספת: בעלי הקרקע והיזמים המחזיקים בזכויות הבנייה מייצרים תכניות בנייה גרנדיוזיות שאינן עומדות בקנה אחד עם תכניותיה של הרשות העירונית הרלוונטית.

תכניות המתאר העירוניות מביאות בחשבון מספר רב של שיקולים המובילים ליצירת מפת הדרכים של בנייה עירונית ופיתוח סביבתי; שטחים פתוחים, ריאות ירוקות, חריגות גובה בבנייה ונושאי תחבורה באזור האמור הם רק מספר דוגמאות אותן היזם חייב להביא בחשבון טרם התכנון אותו הוא עורך.

דוגמא עכשווית למקרה שכזה מתרחשת בימים אלו ברמת השרון. חברה יזמית המחזיקה בשטח הנמצא באזור צומת מורשה הגישה לוועדה המקומית, בראשותו של ראש העיר, אבי גרובר, תכנית בנייה שהכינה בעצמה. מסתבר כי לעירייה שבראשותו תכניות שונות בנוגע לשטח ובראשן הרצון לשמר לעיר צביון כפרי בו היא מתהדרת מאז ומתמיד. מסתבר כי תכניות היזם, הכוללות מגדלי מגורים בני עשרות קומות לצד שטחי מסחר נרחבים אינם תואמים את תכניותיה של העירייה המקומית, הגורסת מצידה כי מימוש תכנית שכזו יפגע משמעותית באיכות חייהם של התושבים, בעיקר עקב היעדר פתרונות תחבורה מתאימים.

עיריית חיפה מקדמת במרץ בניית שכונות מגורים חדשות בכרמל – בהתאם לתוכנית המתאר שיזמה

תכנית המתאר העירונית של חיפה מסמנת יעדים מרשימים דוגמת בנייה מחודשת של הטיילת בעיר, שיקוע פסי הרכבת הישנים ופריסתם של קווי תחבורה חדשים ובנייה של עשרות אלפי יחידות דיור לאורך תוואי זה. בתוך עשור מעוניינת הנהגת העיר בהגדלה משמעותי של מספר התושבים שבשטחה ומבינה כי יש להניח תשתית מתאימה על מנת לעמוד ביעד זה. עיריית חיפה, המתכננת בעצמה את הקמת השכונות, מנהלת קשר רציף עם בעלי הקרקעות והיזמים על מנת למנוע סיטואציות הכרוכות באי הבנה בנוגע ליעוד השטח וביצירת עיכובים נוספים מהם ניתן בהחלט להימנע באמצעות תקשורת נכונה.

שכונות מורדות לינקולן ותל אהרון– קרקע מאושרת לבנייה למגורים על מורדות הכרמל

כחלק מן התכנית לבנות בעיר עשרות אלפי יחידות דיור חדשות, אמורות לקום על מורדותיו המערביים של הכרמל שתי שכונות מגורים חדשות - מורדות לינקולן ותל אהרון שבנייתן נמצאת בשלבי אישור מתקדמים. הפרויקט מתוכנן להיבנות ע"פ תכנית מפורטת שתייצר סביבת מגורים מודרנית וירוקה שתעניק לדייריה חווית מגורים מיוחדת באחד המיקומים היפים ביותר שיש לעיר חיפה להציע. מיקום השכונה, בסמיכות לצירי התנועה המרכזיים בעיר, הופכת אותה למבוקשת ביותר הן בקרב משקיעים והן בקרב משפרי דיור הרואים בה הזדמנות של ממש לשדרוג משמעותי של רמת החיים בעיר בה קיים מחסור בולט בדירות מגורים חדשות. כעת ממתינים היזמים והרוכשים לאישורים האמורים להתקבל בנוגע לתכניות החלוקה במתחם, בידיעה כי עם קבלתן יעלה משמעותית ערכה של הקרקע לקראת התחלת הבנייה בשטח. 

אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם