מתחם משרדים ומסחר, יהוד-מונוסון

עירוב שימושים – כדאי לערבב עסקים והנאה

בשנים האחרונות אחד הביטויים החזקים ביותר בעולם הנדל"ן העסקי הוא עירוב שימושים. משמעו ברור: מבנה או מתחם נדל"ני נועד לשמש למגוון צרכים: שימוש למסחר, לבילוי ופנאי ולמשרדים. את התוצאות של הבאזז אפשר לפגוש כבר היום ביהוד, ולהבין מדוע זה נכון מבחינה עסקית.

רצף אורבני בכל שעות היום

כדי להסביר קצת יותר על התופעה, כדאי להיזכר במתחמי עסקים לפני עשור – מתחמים שוקקי חיים ביום שהופכים עם רדת החשיכה לאזורים נטושים.

הדיכוטומיה בין היום והלילה יצרה מצב בו בעלי הנכסים, העיריות והחברות המנהלות את המתחמים, ביקשו ליצור רצף אורבני במשך שעות היום והלילה, כדי לשמור על המוניטין של המתחם וכדי ליצור מוקדים עירוניים שוקקים.

איך עושים את זה? מספיק לקפוץ לביקור ברמת החיל כדי להבין איך נראה עירוב שימושים נכון: במקום פעילות החברות המובילות בישראל ולצידן מסעדות, חנויות, מועדונים וכולי. כך שמי שמגיע לרמת החיל ביום או בלילה יכול ליהנות מכל מה שיש למתחם להציע.

איך עושים את זה? מתחילים ברמת החיל וממשיכים ביהוד

ההצלחה של מתחם רמת החיל והתגברות הצורך בשירותים ראויים לתושב, גם בתחומים של פנאי ובילוי, מביאים את קברניטי הערים ברחבי הארץ ליזום ולקדם מתחמים הנהנים מעירוב שימושים. כך הם מבטיחים את השילוב המושלם לתושבים: מקום קרוב לבית שכולל מתחם תעסוקה, מקומות בילוי, בתי קפה ומסעדות ומרכז מסחרי. הרווח לקברניטים כפול: ראשית הם נהנים מתמיכת התושבים ומפופולריות כראשי עיר, ולא פחות חשוב: הם נהנים מהכנסות מארנונה ומדימוי חיובי לפעילות העסקית בעיר.

אחת הדוגמאות הנוכחיות לאיך עושים עירוב שימושים נכון היא ללא ספק פרויקט סקיי סנטר של קבוצת גולדשטיין ביהוד. הפרויקט, בתכנונו של אדריכל יניב פרדו, זכה לאחרונה להיכלל ברשימה היוקרתית של הפרויקטים המעניינים של השנה של מגזין בניין ודיור.

התכנון של הפרויקט מגשים הלכה למעשה את העקרונות של עירוב שימושים: ראשית מדובר במתחם המשתרע על כ- 7 דונם, מתוכם כ- 40 אלף מ"ר המבטאים ראיה עירונית כוללת שנועדה לייצר חלל אורבני שחי 24/7.

המתחם כולל לא רק את המבנה אלא גם טיילת ושטח ציבורי פתוח שנועד לשרת את כל המבקרים במקום.

תכנון המבנה מאפשר את השימושים השונים באופן הרמוני, כך שכל אחת מהפעילויות תקרה ללא הפרעה: המסחר, הפנאי והבילוי מרוכזים בקומות הראשונות של המבנה וכלולים כ- 7000 מ"ר.

בעלי העסקים מתרגמים עירוב שימושים לכסף

אסף כהן זלכה, סמנכ"ל הקבוצה, מעיד, כי ההשקעה והחשיבה לגבי אופי המתחם, נושאת פרי: "הלקוחות החדשים והפוטנציאלים של המתחם הן חברות ועסקים בסדרי גודל בינוני וגדול, המכירים בערך הגבוה של הנכס והסביבה, לפריון העסקים שלהם. העובדה, שהמרכז העסקי והמסחרי הזה יהפוך במהרה לעוגן עירוני מרכזי, שיאפשר מגוון שימושים, הופכת את המתחם לבעל פוטנציאל אדיר מבחינה עסקית, למשקיעים ולדיירי הפרויקט כאחד". 

 

אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם