מרכז העסקים לוד/נתב״ג

כולם רוצים להיות בלוד

מחירי הנדל"ן בגוש דן הפכו בשנים האחרונות ליקרים בצורה יוצאת דופן, עובדה המובילה רבים מאתנו לשקול בחיוב מעבר לאזורים שעד לא מזמן כלל לא הובאו בחשבון.  ערים הנמצאות מחוץ לאזורי הביקוש המובילים הופכות בהדרגה ליעד מועדף לאוכלוסייה צעירה שאינה מסוגלת או מעוניינת להוציא סכומי עתק על דיור. קו מחשבה זה אינו מאפיין בתי אב פרטיים בלבד אלא מנחה גם חברות וגופים עסקיים שבוחרים להעתיק את מרכז פעילותם לערים דוגמת לוד על מנת לחסוך סכומי כסף נכרים, הן בקנייה או בשכירות והן בתשלומי הארנונה, שהפכו גבוהים במיוחד באזור המרכז. מסתבר כי בדיעבד, התנפחותה של בועת הנדל"ן המקומית מייצרת צמיחה בפריפריה והערים המקימות מרכזי תעשייה ושטחי מסחר בשטחן יוצאות נשכרות מעצם העניין.

לוד מציבה את העסקים במרכז

במשך שנים ארוכות סבלה העיר לוד מתדמית בעייתית שמנעה ממנה התפתחות חברתית וכלכלית משמעותית. העיר, הנהנית ממיקום יוצא דופן, לא השכילה לייצר מוקדי משיכה ראויים עבור אוכלוסייה אזרחית ועסקית, מגמה המשתנה בקצב מסחרר במהלך השנים האחרונות.

תנופת הפיתוח האדירה אותה חווה העיר אינה פוסחת על אזור התעשייה הצפוני בעיר המהווה אטרקציה לחברות בסדרי גודל שונים. על פי קצב ההתפתחות של אזור התעשייה בעידן הנוכחי, נראה כי צפוי המשך התרחבותו והתבססותו כאחד ממרכזי התעשייה הגדולים בארץ, הן מבחינת נפח הפעילות והן מבחינת חשיבותו לכלכלת המדינה כשער כניסה לייבוא וכשער יציאה לייצוא.

ביקור באזור התעשייה של העיר מגלה כי סביב אתר המחשוב של בנק לאומי, ההולך ומתרחב, הוקם פארק עסקי מבית אפריקה ישראל המיועד בעיקר לחברות עתירות טכנולוגיה. במקביל, בחרו בנק מזרחי וחברת סוברו להקים באזור את המרכזים הלוגיסטיים שלהם, האמורים להשתרע על שטח של עשרות אלפי מ"ר. עוד בחרו באזור גלי צה"ל, הנהלת הרכבת, חברת עמידר והחברה הארצית למתנ"סים. תנופת הבנייה ניכרת בכל פינה ובאה לידי ביטוי בסלילת כבישים ומדרכות, מערכות תאורה חדשות ועבודות לטיפוח הנראות הכללית של האזור.

מקבלי ההחלטות בחברות המסחריות מזהים את הפוטנציאל הרב הטמון בלוד ומבינים כי בטווח הארוך מהווה צעד זה חיסכון אדיר בעלויות. מחירי השכירות והארנונה הנמוכים ביחס לאזורי תעשייה אחרים באזור המרכז הופכים את האזור למבוקש ביותר ורשימת ההמתנה רק הולכת ומתארכת. אזור התעשייה נמצא היום בתפוסה מלאה של עסקים, ובשל כך פועלת העירייה להרחבתו ולהקמת על אדמות מנהל סמוכות בהיקף של כ-1,000 דונם נוספים.

אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם