מתחם משרדים ומסחר, יהוד-מונוסון

יהוד: היעד המועדף על המשפחות הצעירות של ישראל

זאת כבר הרבה יותר מתופעה: משפחות צעירות שהתגוררו בתל אביב, גבעתיים ורמת גן נאלצות לעזוב את הערים בהן התחילו את דרכן כמשפחה ולמצוא אלטרנטיבות אחרות למגורים.

אחד היעדים המועדפים על משפחות אלה היא ללא ספק העיר יהוד – מונוסון. למה? משום ששם הם מוצאים את השילוב המושלם: קרבה מידית למרכז, אוכלוסייה חזקה וצעירה, שירותים עירוניים מצטיינים, ומחירים הנמוכים בעשרות אחוזים מכל האלטרנטיבות בתל אביב, רמת גן וגבעתיים.

הנהירה לעיר הצעירה הביאה בחמש השנים האחרונות לעליה של למעלה מ- 50% במחירי הדירות, אולם למרות עליה זו המחירים בעיר עדיין הרבה יותר אטרקטיביים מהמחירים בערי המקור. לשם ההשוואה, מחיר מ"ר ממוצע ביהוד עומד על כ- 17.5 אלף שקלים למ"ר, בעוד שהמחיר הממוצע למ"ר ברמת גן, המהווה את העיר הזולה מבין הערים שצוינו, עומד על כ- 23 אלף שקלים למ"ר.

מי מתגורר ביהוד? סקירה מהירה של הנתונים הדמוגרפיים בעיר מראה כי כמעט מחצית מהתושבים ילידי הארץ, וכ- 62% בגילאים 18-64. דבר המעיד על אוכלוסייה איתנה כלכלית.

התושבים רוצים לקנות!

מעיון קצר בחוות הדעת של התושבים, המופיעות באתר מדל"ן, עולה תמונה ברורה לגבי החיים בעיר: למרות שכולם מביעים שביעות רצון גבוה מהעיר, מרמת החינוך, מהפיתוח הסביבתי ומהשירותים העירוניים, רובם המכריע מלין על מספר תחומים:

  1. עומסי התנועה ביציאות ובכניסות ליישוב
  2. מחסור ניכר במקורות תעסוקה
  3. מחסור במרכזי מסחר, בילוי ופנאי בעיר, המביאים את התושבים לצאת מהעיר בשעות הפנאי שלהם.

בהתחשב בעובדה כי לאחרונה קיבלה עיריית יהוד קרקע להקמת 3600 דירות נוספות, נראה כי הצורך במתחם תעסוקה, פנאי ובילוי ילך ויגבר.

לאור כל אלה, בשוק בו לא קיים ואקום, כבר היום חלה עליה משמעותית בהתעניינות משקיעים בנדל"ן מסחרי בנעשה בעיר, על מנת לאתר הזדמנויות בעלות פוטנציאל מהותי.

ואכן, למעסיקים ולארגונים העסקיים הגדולים, יהוד מגלמת צבר יתרונות מהותי:

  • מיקום מושלם על צירי התנועה, במרכז הארץ.
  • גידול משמעותי של מספר הדיירים בעיר.
  • אוכלוסייה חזקה בעלת כח קניה רב, הדורשת לעצמה מרכזי תעסוקה, קניה, פנאי ובילוי.

מרכז עירוני דינמי ותוסס בעיר יהוד

קבוצת גולדשטיין, שחרטה על דיגלה להציג ללקוחותיה הזדמנויות אטרקטיביות להשקעה, משווקת בימים אלה את קומפלקס העסקים והמסחר הגבוה, והיוקרתי ביותר באזור. הנכס אשר יבנה יכלול כ- 40,000 מ"ר של מתחם המהווה חלק מתוכנית אב שמקדמת העירייה במטרה לייצר מרכז עירוני חי ודינמי שיעניק מענה למחסור החמור בשטחי מסחר ומשרדים בעיר.

השימוש שיעשה בחללים הפתוחים שבמתחם הוא מהות הקשר בין המבנה המתוכנן לבין המרחב העירוני, וכך הפרויקט משלב טיילת ושטח ציבורי פתוח עם חללים עירוניים, שטחי מסחר ומגדל משרדים.

פארק העסקים יהפוך במהרה לעוגן לתעסוקה, קניות, בילוי ופנאי עבור מאות אלפי תושבים מהערים גני תקווה, קרית אונו, אור יהודה ועוד, כמו גם מהישובים הכפריים באזור.

המבנה ישתרע על שטח של כ- 40 אלף מ"ר, מתוכם כ- 7000 מ"ר למסחר, 14 אלף מ"ר למשרדים והשאר יוקדש לחניונים ושטחי שירות. כל אלה בעיצוב אדריכלי מוקפד, תוך שילוב בתי קפה ומסעדות, שיצרו מתחם חי ונושם מסביב לשעון, כל השנה.

אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם